Moliérova komedie, jejíž hlavní postavou je Harpagon, popisuje tragikomickou formu příběh člověka, který je na svých penězích chorobně závislý a divák by si po zhlédnutí tohoto kusu měl uvědomit, že peníze nejsou všechno a že mohou člověka i zničit.
To ale neznamená, že bychom své peníze neměli mít pod kontrolou nebo si jich nevážit. Starší ročníky jistě pamatují doby, kdy před spořitelnou stávaly fronty pracujících, aby si vyzvedly svou výplatu nebo připsaly úroku či výhru na vkladní knížku. Tyto doby už jsou dávno pryč a současné moderní technologie nám umožňují ovládání peněz, uložených na účtu, v klidu domova, a to v kteroukoliv denní či noční dobu.
Internetbanking využívá spousta lidí, protože je rychlý, dostupný a šetří čas, peněžní ústavy za jeho zřízení žádný poplatek neúčtují. Jsou ale vaše peníze opravdu v bezpečí? Útoky hackerů nejsou žádným výmyslem nebo strašákem novinářů. Dokáže banka, které své finance svěříte, zajistit jejich bezpečnost? Samozřejmě dělá maximum proto, aby klienti byli ochráněni před ztrátou svých peněz, proto svůj systém neustále vylepšuje v souladu s mezinárodními standardy. Vyžaduje to ovšem i ze strany uživatele dodržování základních pravidel při používání internetového bankovnictví. Pokud nastane situace, kdy dojde k nechtěnému odlivu peněz, je to z velké části chybou majitele účtu.
Existuje několik jednoduchých rad, jak tomuto nepříjemnému zážitku předejít. Základem je přezdívka (nick) a přístupové heslo, to byste měli znát pouze vy. Každá transakce před provedením musí být potvrzena autorizačním kódem, který je zaslán na vaše telefonní číslo prostřednictvím SMS zprávy. Důkladné zabezpečení pak zajistí čipová karta v kombinaci s certifikátem. To, co můžete ovlivnit sami, je např. nastavení limitů, změny hesel, využívání antivirového programu a vyhýbání se stránkám s pochybným obsahem.
Nezařazené