Byt

Parfém plný bylinek

Sice to dá práci, ale proč to nezkusit. Určitě je ale dobré si o výrobě zjistit všechno podstatné, abychom dobře spojili to správné a vytvořili dokonalé dílo. Nebudeme si nic nalhávat, že ženy touží po originálním výrobku, který žádná druhá mít nebude. Výhodou domácích výrobků není jen zvláštní vůně, která upoutá, ale i to, že se jedná o stoprocentně přírodní složky, tudíž rozhodně nebude dráždit ani příliš citlivou pokožku. Možná jen by u někoho mohl vyvolat alergii, pokud by obsahoval nežádoucí květy, na které si musí dotyčný dát pozor. Použít můžeme různé květiny, jasmín, růži, ale i heřmánek, meduňku, šalvěj, levanduli, dokonce velmi příjemný a zajímavý je aromatický hřebíček.
vůně a okvětní lístky růží.jpg
Co tvoří správný parfém?
1. Alkoholový základ – nejlépe vysoce procentní, čistý.
2. Olejový základ – je velmi šetrný k pokožce, ale zase má nevýhodu, že přece jenom je mastný, pak by mohl zanechat mastné skvrny, a to by nebylo moc pěkné na oblečení.
3. Tuhý základ – pokud máme tělové mléko a přidáme do něj pár kapek esenciálního oleje a vybrané sušené bylinky, tak jsme v podstatě výrobu zdárně ukončili.
vonné tyčky.jpg

Vyrábíme olejový parfém

Budeme potřebovat asi tak 1 hrneček vybraných bylinek a asi tak 3 dl mandlového oleje. Bylinky mohou být sušené, ale i čerstvé. Namočíme je do oleje a na sluníčku je necháme 1 den macerovat. Pak je vyjmeme a nasypeme nové. Teď už jen záleží, jakou vůni požadujeme. Takže takto proces opakujeme klidně týden i déle.
intimní osvětlení.jpg
Důležité je, až ho budeme chtít používat, tak pamatovat na to, že nechává skvrny, tudíž bude lepší si jej nastříkat na sebe dříve, než se oblečeme. Květy nemusíme ihned vyhazovat, můžeme je použít na provonění domácnosti. I náš domov může zažít originální vůni, nám k tomu poskytuje pár tipů. Bylinkový olejíček pak by bylo vhodné umístit do prostorů, kde se nejvíce pohybujeme. Ideální je chodba nebo obývací pokoj.