Bydlet v mobilním domě není nic ostudného a rozhodně je nelze spojovat s Unimo buňkami pro stavební dělníky.
Dřevostavba – dnes se na moderní dřevostavby pohlíží v jiném světle, než tomu bylo před několika desítkami let. A v zásadě nezáleží na tom, zda je objekt posazen na pevnou základovou desku, nebo stojí na mobilním podvozku či na vztyčených pilotech. Dřevostavby tvoří více než 80 procent celkové domovní zástavby v Kanadě a ve Spojených státech, a kdybyste měli to štěstí a měli možnost do takového domu nahlédnout, jistě by vás překvapilo jeho prostorové uspořádání, kvalita použitého materiálu a technické řešení. V České republice jsme zvyklí na klasické zdivo z cihel a tvárnic, ale trend výstavby vlastních domů ve prospěch levnějšího způsobu řešení již zasáhl do života mnoha lidí, kteří dřevostavbu vyměnili za nájemní byty.
Málo místa – snad největší kritice čelí mobilní dřevostavby z hlediska obytného prostoru. To je ovšem velmi relativní pojem, neboť jeho správné pochopení se odvíjí od lokality, kde žijete. Stísněně se budete cítit i ve velkém třípokojovém bytě na přelidněném sídlišti, ale docela odlišný pocit budete vnímat v prostředí, kde je klid, a kam zasahuje živoucí příroda. Nakonec zjistíte, že obytná plocha je dostačující, a že je pro vás mnohem větší výhrou prostorná terasa před domem na vaší vlastní zahradě, nežli balkon s výhledem do protějšího panelového bloku.
Jak je to s financováním – v ideálním případě je platba v hotovosti. Nic nepřeplatíte a nemusíte pak ani řešit žádné další poplatky. Zároveň se vás netýká daň z nabytí nemovitosti, neboť ta se odvíjí od zápisu v katastru nemovitostí, a tam se pochopitelně mobilní domy nevkládají. Má to bohužel nevýhodu v tom, že si na tento způsob bydlení nemůžete brát hypoteční úvěr. Jestliže nemáte v hotovosti dostatek prostředků, můžete požádat o spotřebitelský úvěr, kde jsou však vyšší úroky, než u hypotéky.